Poradniki

Jak zacząć biegać? Jak biegać żeby schudnąć? Jak rozpisać sobie trening? Jak się zmobilizować, zrealizować postanowienia noworoczne? Jakie buty do biegania wybrać i co zjeść na śniadanie przed maratonem? Jak przygotować się do ultramaratonu? Przez ponad 10 lat pracy w mediach związanych ze sportem wyspecjalizowałam się w tekstach poradnikowych. Pisałam je na podstawie rozmów z ekspertami i własnych obszernych doświadczeń a także zgłębiając literaturę. Oto kilka tekstów.


Jakie buty do biegania? Garść porad

Jak wybrać dobre buty i co oznacza to “dobre”? Gdzie je kupić, o co zapytać sprzedawcę i co w doborze butów naprawdę ma znaczenie?

Tekst znajdziesz na magazynbieganie.pl


Wycieczki biegowe – plus trzy do mocy

Tekst znajdziesz na magazynbieganie.pl

…plus 2 do taktyki wyścigu i umiejętności rozkładania sił. Plus 4 do siły biegowej i plus 5 do techniki zbiegów. Gdyby biegacz był bohaterem przygodowej gry fantasy, wycieczki biegowe byłyby tym, co najszybciej pozwala wejść na wyższy level, osiągnąć najwięcej dodatkowych umiejętności i rozwinąć wiele z nich za jednym zamachem.


Bieg Rzeźnika last minute – co powinieneś wiedzieć przed startem?

Do Biegu Rzeźnika zostały godziny. Teraz o dobrym lub nieudanym starcie decydują szczegóły. Co robić, a czego nie robić? Co spakować, a co sobie darować? Oto kilka porad na ostatnią chwilę.

Tekst znajdziesz na napieraj.pl


Jak zacząć biegać?

Pięć czy dziesięć kilometrów przebiegniętych po sąsiedzkiej okolicy 3-4 razy w tygodniu sprawi, że będziesz w lepszej formie na co dzień, będziesz mieć więcej motywacji, spędzisz znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu i przełamiesz bariery, które wcześniej zdawały się poza zasięgiem. Zacząć nie jest tak trudno jak ci się zdaje.

Tekst znajdziesz na magazynbieganie.pl


Codzienne czynności – główne źródło kontuzji?

Dlaczego rozciąganie się i praca nad siłą mięśni jest tak ważna, zwłaszcza gdy zaczynamy biegać? Pomyśl o swojej codzienności – spaniu, siedzeniu przed komputerem, prowadzeniu samochodu. Czy jesteś pewien, że nie obciążasz swojego ciała właśnie wtedy?

Tekst znajdziesz na polskabiega.pl


Crossfit – mocna kontra do fitnessu dla Barbie i Kena (LOGO)

Ćwiczenia z trenerem osobistym (LOGO)

Bieg na 10 km – jak i dlaczego warto biegać dychę (sport.pl)

Ćwiczenia: zaprogramuj mózg na sukces (LOGO)

Operacja półmaraton – zmierz się wiosną z 21,1 km

Jak biegać żeby schudnąć? Bez owijania w bawełnę

Postanowienia noworoczne – jak je realizować?

Jak zaplanować sezon biegowy?

Jakie buty do biegania w terenie wybrać? (polskabiega.pl)

Dieta biegacza – czy warto wybrać się do dietetyka?

Comments are closed.