Mam tak samo jak Ty

Dlaczego lepiej trzymać się z dala od emocjonalnych bazyliszków? O typie osobowości, który mogłyby w swoim wnętrzu kisić kapustę, najadaniu się zapachem mydła i zamiataniu problemów pod dywan. To jedyna taka książka o poznawaniu siebie!

“Mam tak samo jak Ty” jest psychologicznym wsparciem i zachętą do refleksji. Jest podróżą po wybranych zagadnieniach ze świata psychologii, które dotyczą każdego z nas i bardzo osobistą historią w jednym. Jestem byłą ultramaratonką, która przez całe lata borykała się z zaburzeniami odżywiania. W mojej książce odsłoniłam swoje karty i zawarłam bardzo szczerą opowieść o problemach, z którymi wielu z nas walczy po cichu.

Opowiadam w niej o drodze do zrozumienia siebie, o moim własnym zagubieniu, kryzysach, wątpliwościach, wieloletnim dostosowywaniu się i odgrywaniu ról. Napisałam ją jednak tak, by z chęcią sięgnęły po nią osoby, które od wyrażenia “rozwój osobisty” dostają wysypki. Bo i ja jej dostaję. Moje wątki osobiste przeplatają się z solidną porcją wiedzy o temperamencie, osobowości, tożsamości, samoocenie emocjach i problemach zdrowotnych.

Podczas lektury możesz się zarówno pośmiać, jak i zadumać, zastanowić nad odpowiedziami na wiele pytań o Twoje własne pragnienia, cele, siły napędowe i działania.

To wszystko na 264 stronach lekkiej opowieści w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, milutkiej w dotyku i nieprzegadanej w formie. To książka wydana samodzielnie, w pełni profesjonalnie, z pomocą przyjaciół i znakomitych specjalistów w swoich dziedzinach, z dużą dbałością o szczegóły.

Posłuchaj fragmentu:

“Ta książka jest lepsza niż Czuła Przewodniczka!”

Anna Globisz – recenzjeksiazek.pl

Czy ona jest dla Ciebie?

 • Przechodzisz właśnie kryzys i masz poczucie braku sensu?
 • Masz problem z tym całym “lubieniem siebie”?
 • Masz już dosyć robienia salt na rzęsach żeby ktoś Cię zauważył, pochwalił i pokochał?
 • Masz poczucie, że pozostajesz ze swoimi problemami w samotności?
 • Czujesz, że potrzebujesz zmian, ale trochę się ich boisz?
 • Masz w sobie otwartość na doświadczenie?

O czym jest ta książka?

 • Jak to jest spać w namiocie zimą? Dlaczego jedni rozpamiętują, a po innych wszystko spływa jak po kaczce? Co to znaczy „być szkudną” i jak zamienić gniew we współczucie?
 • O chorobie ze szczęścia, zawiłościach samooceny, dokręcaniu śruby, sabotażyście, który szepcze do uszka nieszczególnie miłe rzeczy, złamanej kości ogonowej i pewnym kanibalu, który chciał mnie pożreć.
 • O tym, dlaczego lepiej trzymać się z dala od emocjonalnych bazyliszków, o emocjonalnej kastracji, typie osobowości, który mogłyby w swoim wnętrzu kisić kapustę, najadaniu się zapachem mydła i zamiataniu pod dywan.
 • Jak to jest wybrać się w podróż do własnego wnętrza przez dziurę w kolanie? O sielance mieszkania w górach, leżeniu na podłodze, uczeniu się przytulania siebie samej i o tym, dlaczego warto mieć w domu koc elektryczny.
 • O instachłopcach, kryzysie wieku średniego, wielkich podsumowaniach, o tym, czy trzeba mieć coś w lodówce żeby się samorealizować, o mrokach duszy i o tym, że nie jest łatwo jeść muffinki bezglutenowe, gdy lubi się mąkę.
 • O jeżyku z parówki, słodkich cytrynach i kwaśnych winogronach, czyli jak sobie usprawiedliwiamy niekoniecznie dobre decyzje, o stawianiu na swoim i żabach, które trzeba przez to przełknąć, grzebaniu patykiem w ranach i że normalne życie w sumie nie istnieje.
 • O bobrze podgryzającym pień motywacji, dlaczego niektórzy wybierają kryształowe gałki do drzwi, inni z uciechą pozwalają razić się prądem, następni zastanawiają się, ile można by na tym zarobić, a jeszcze inni uważają, że tamci poprzedni mogliby się zająć poważnymi rzeczami.
 • O pożegnaniu z dawną sobą, piasku pod nogami i wietrze we włosach, stawianiu na siebie nie zapominając o innych, trudnych decyzjach i o tym, za co jestem wdzięczna.

Co mówią o niej inni?

Iwona Guzowska – wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, autorka książki „Najważniejsza decyzja”

Wciągające, pełne emocji prawdziwe historie przełożone i wyjaśnione akademicką wiedzą z zakresu psychologii – dla mnie mieszanka doskonała. „Mam tak samo jak Ty” może być kluczem, którym otworzysz drzwi do prawdziwej siebie, do wolności, radości życia przez zrozumienie i akceptację. Życzę Ci pięknej podróży w odkrywaniu siebie!

Agnieszka Passendorfer joginka, nauczycielka jogi, autorka książek „13 lekcji jogi”, „10 lekcji jogi” oraz „13 lekcji miłości”

Nieważne, z jakimi demonami walczysz: czy jest to niskie poczucie własnej wartości, obsesja na punkcie jedzenia czy strach przed przegraną – na pewno jest ktoś, kto toczy podobną walkę. Ma tak samo jak ty. Magda opowiada o tym dzieląc się swoją historią oraz przytaczając poglądy i odkrycia psychologicznych autorytetów. Jej książka jest pokrzepiająca, a przy okazji napisana lekkim piórem. A czy sprawi, że zawrzesz pokój lub przynajmniej rozejm ze swoimi demonami? To już zależy od ciebie. Nikt tego za ciebie nie zrobi…

Magdalena Bury – pedagożka, dziennikarka, pasjonatka dziennikarstwa medycznego redaktorka Hello Zdrowie

To historia o tym, co może się stać, gdy nie patrzysz na swoje potrzeby i nie słuchasz tego, co mówi twoje ciało. To historia o mnie i o Tobie. O każdej współczesnej kobiecie, która chce robić karierę, wychowywać dzieci i zdobywać medale w kolejnych maratonach. I to wszystko na raz! Nie musimy być najlepsze we wszystkim. Wystarczy, że będziemy po prostu szczęśliwe.

Recenzja na blogu psycholog-pisze.pl

Recenzja na blogu Pasjavspraca.com

Recenzja na blogu Recenzjeksiazek.pl (Książka Przyjacielem)

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska – psycholog, dziennikarka, redaktorka, była ultramaratonka i zawodniczka rajdów przygodowych. Współautorka książki „Szczęśliwi biegają ULTRA”. Nauczycielka jogi, miłośniczka psychologii, autorka bloga mojekoniki.pl.

Patronat medialny