Mam tak samo jak Ty

“Poznawanie swojego oblicza nie jest wygodne i nie zawsze miłe. Wiąże się z wchodzeniem z latarką w strefę swojego cienia, czyli wszystkiego tego, czego ani nie chcemy pokazywać innym, ani w ogóle nie chcemy w sobie mieć. Wiąże się z zauważeniem swojego temperamentu i związanych z nim ograniczeń, ale też bonusów. Z pogodzeniem się z tym, co mamy w sobie, a z czego niekoniecznie jesteśmy dumni. A także z przyznaniem się do swoich lęków, do stosowanych mechanizmów obrony ego. I z wieloma innymi rzeczami.”

Fragment książki

“Mam tak samo jak Ty” jest podróżą po wybranych zagadnieniach ze świata psychologii i bardzo osobistą historią w jednym, napisaną przez byłą ultramaratonkę przez całe lata borykającą się z zaburzeniami żywienia. Jest bardzo szczerą opowieścią o problemach, z którymi wiele osób walczy po cichu. Opowiadam w niej o drodze do zrozumienia siebie, o moim zagubieniu, kryzysach, wątpliwościach, wieloletnim dostosowywaniu się i odgrywaniu ról. Wątki osobiste przeplatają się z solidną porcją wiedzy o temperamencie, osobowości, tożsamości, samoocenie emocjach i problemach zdrowotnych. Podczas lektury można się zarówno pośmiać, jak i zadumać, zastanowić nad odpowiedziami na wiele pytań o własne pragnienia, cele, siły napędowe i działania.

To wszystko na 264 stronach lekkiej opowieści w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, milutkiej w dotyku i nieprzegadanej w formie. To książka wydana samodzielnie (self-publishing), w pełni profesjonalnie, z pomocą przyjaciół i znakomitych specjalistów w swoich dziedzinach, z dużą dbałością o szczegóły.

O czym jest ta książka?

  • Jak to jest spać w namiocie zimą? Dlaczego jedni rozpamiętują, a po innych wszystko spływa jak po kaczce? Co to znaczy „być szkudną” i jak zamienić gniew we współczucie?
  • O chorobie ze szczęścia, zawiłościach samooceny, dokręcaniu śruby, sabotażyście, który szepcze do uszka nieszczególnie miłe rzeczy, złamanej kości ogonowej i pewnym kanibalu, który chciał mnie pożreć.
  • O tym, dlaczego lepiej trzymać się z dala od emocjonalnych bazyliszków, o emocjonalnej kastracji, typie osobowości, który mogłyby w swoim wnętrzu kisić kapustę, najadaniu się zapachem mydła i zamiataniu pod dywan.
  • Jak to jest wybrać się w podróż do własnego wnętrza przez dziurę w kolanie? O sielance mieszkania w górach, leżeniu na podłodze, uczeniu się przytulania siebie samej i o tym, dlaczego warto mieć w domu koc elektryczny.
  • O instachłopcach, kryzysie wieku średniego, wielkich podsumowaniach, o tym, czy trzeba mieć coś w lodówce żeby się samorealizować, o mrokach duszy i o tym, że nie jest łatwo jeść muffinki bezglutenowe, gdy lubi się mąkę.
  • O jeżyku z parówki, słodkich cytrynach i kwaśnych winogronach, czyli jak sobie usprawiedliwiamy niekoniecznie dobre decyzje, o stawianiu na swoim i żabach, które trzeba przez to przełknąć, grzebaniu patykiem w ranach i że normalne życie w sumie nie istnieje.
  • O bobrze podgryzającym pień motywacji, dlaczego niektórzy wybierają kryształowe gałki do drzwi, inni z uciechą pozwalają razić się prądem, następni zastanawiają się, ile można by na tym zarobić, a jeszcze inni uważają, że tamci poprzedni mogliby się zająć poważnymi rzeczami.
  • O pożegnaniu z dawną sobą, piasku pod nogami i wietrze we włosach, stawianiu na siebie nie zapominając o innych, trudnych decyzjach i o tym, za co jestem wdzięczna.

Patronat medialny


Co mówią o niej inni?

Iwona Guzowska – wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, autorka książki „Najważniejsza decyzja”

Wciągające, pełne emocji prawdziwe historie przełożone i wyjaśnione akademicką wiedzą z zakresu psychologii – dla mnie mieszanka doskonała. „Mam tak samo jak Ty” może być kluczem, którym otworzysz drzwi do prawdziwej siebie, do wolności, radości życia przez zrozumienie i akceptację. Życzę Ci pięknej podróży w odkrywaniu siebie!

Agnieszka Passendorfer joginka, nauczycielka jogi, autorka książek „13 lekcji jogi”, „10 lekcji jogi” oraz „13 lekcji miłości”

Nieważne, z jakimi demonami walczysz: czy jest to niskie poczucie własnej wartości, obsesja na punkcie jedzenia czy strach przed przegraną – na pewno jest ktoś, kto toczy podobną walkę. Ma tak samo jak ty. Magda opowiada o tym dzieląc się swoją historią oraz przytaczając poglądy i odkrycia psychologicznych autorytetów. Jej książka jest pokrzepiająca, a przy okazji napisana lekkim piórem. A czy sprawi, że zawrzesz pokój lub przynajmniej rozejm ze swoimi demonami? To już zależy od ciebie. Nikt tego za ciebie nie zrobi…

Magdalena Bury – pedagożka, dziennikarka, pasjonatka dziennikarstwa medycznego redaktorka Hello Zdrowie

To historia o tym, co może się stać, gdy nie patrzysz na swoje potrzeby i nie słuchasz tego, co mówi twoje ciało. To historia o mnie i o Tobie. O każdej współczesnej kobiecie, która chce robić karierę, wychowywać dzieci i zdobywać medale w kolejnych maratonach. I to wszystko na raz! Nie musimy być najlepsze we wszystkim. Wystarczy, że będziemy po prostu szczęśliwe.

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska – dziennikarka, redaktorka, była ultramaratonka i zawodniczka rajdów przygodowych. Współautorka książki „Szczęśliwi biegają ULTRA”. Nauczycielka jogi, miłośniczka psychologii, autorka bloga mojekoniki.pl.